در سال 1995 موسسهIFGB به منظورآموزش بانکداران خصوصی در سوئیس تاسیس گردید.و از آنجا که نیاز جامعه جهانی به آموزش در حوزه های بانکداری ومالی به نیازهای محلی و منطقه ای پیشی گرفت ، دانشگاه امور مالی (University of Finance ) به منظور آموزش در حوزه های بانکداری ومالی بین الملل راه اندازی شد . با توجه به تغییر موقعیت استراتژیک نام این دانشگاه در سال 2010 به Geneva Business School تغییر یافت تا تاکیدی برجایگاه ، تخصص و ویژگی ارائه آموزش در این دانشگاه باشد.

در سال 2012، GBS تصمیم گرفت تا در راستای توسعه استراتژیک خود در نقاط مهم جهان دانشکده راه اندازی نماید. در حال حاضر ، GBS علاوه بر دانشکده اصلی خود که در ژنو واقع شده است ، در بارسلون اسپانیا، مسکو روسیه، دبی، ابو ظبی و العین امارات متحده عربی، دمام، ریاض و جده ی عربستان سعودی، چنجو چین، آستانه و آلماتی قزاقستان و در ایران نیز در تهران دانشکده مستقر کرده است .

GBS در مقاطع کارشناسی ، تحصیلات تکمیلی ( کارشناسی ارشد ) و برنامه های پژوهشی در رشته های مدیریت بازرگانی و امور مالی فعالیت می کند. آموزش در این دانشگاه به طور ویژه ای بر جنبه های بین المللی تجارت وامور مالی تمرکز داردو در دوره های ارائه شده تلاش شده است تا جنبه های جهانی وبین المللی موارد آموزشی موردتاکید قرار گیرد . GBS به جامعه بزرگ جهانی دانشجویان وفارغ التحصیلان خود افتخار می کند و به ویژه به ارائه دوره های تحصیلات تکمیلی وبرنامه های پژوهشی مفتخر است.

به دلیل توسعه استراتژیک وتخصص گرایی ، GBS برای نوآوری در آموزش تجارت جهانی ، برجسته وشناخته شده است.

GBS با بهره گیری از اساتید بسیار فعال وبا تجربه خود که از بالاترین استاندارهای علمی وحرفه ای برخوردار هستند ، در راستای انجام ماموریت خودبالاترین سطح آموزش وبهترین محیط آموزش را ارائه می دهد.